Prostownica do włosów

Denerwują Cię Twoje kręcone lub falujące włosy? Lub może masz ochotę na zmianę, lecz chciałbyś  aby stworzenie nowej  fryzury zajęło tylko kilka chwil i to bez wychodzenia z domu? Wiele osób marzy o prostych, gładkich włosach i  z myślą o nich stworzono prostownicę do włosów. To urządzenie, które szybko pozwoli własnoręcznie uzyskać efekt prostych włosów. Od wielu lat używają go głównie kobiety, jednak obecnie coraz chętniej sięgają po nie również mężczyźni.

 

Czym jest prostownica do włosów?

To urządzenie, które umożliwia stylizację włosów. Wykorzystuje wysoką temperaturę do ich prostowania oraz wygładzania. Zasada działania jest prosta – należy umieścić pasmo włosów pomiędzy gorącymi płytkami a następnie przeciągnąć urządzenie przez całą ich długość. Warto pamiętać, że działanie wysokiej temperatury może mieć zły wpływ na strukturę włosa, między innymi prowadząc do jego łamania, wysuszenia, a nawet wypadania. Dlatego tak ważne jest, by używać sprzętu dobrej jakości, który pozwoli uniknąć negatywnych skutków prostowania.

Główne dostępne na rynku rodzaje prostownic to modele tradycyjne, parowe i kreatynowe. Pierwszy z nich należy do najtańszych i najbardziej popularnych produktów. Charakteryzuje się prostotą budowy. Składa się z dwóch płytek prostujących włosy, automatycznego wyłącznika oraz regulatora temperatury. Parowe urządzenia, jak wskazuje nazwa , wytwarzają parę, która nawilża włosy. Powoduje to, że ten typ sprzętu jest zdrowszy dla włosów. Ostatni model to prostownica kreatynowa, które w trakcie użytkowania uwalnia kreatynę, sprawiającą, że włosy nabrają połysku i miękkości.

 

Kluczowe w prostownicach są płytki. Rodzaje płytek

 Jedną z najważniejszych kwestii w budowie prostownicy jest materiał, z którego wykonane są rozgrzewające się do wysokiej temperatury płytki prostujące. To właśnie pomiędzy nimi znajdują się włosy. Dlatego tak ważne jest by były jak najbardziej im przyjazne. Główne rodzaje płytek to:

Płytki prostownic - teflonowe,

które pozwalają uniknąć przywierania włosów do płytek. Teflon ma jednak wady, gdyż poprzez tworzenie się na powierzchni gorących punktów wzrasta ryzyko przypalenia włosów. Jest to też materiał, który łatwo się rysuje;

Płytki prostownic ceramiczne

 mają śliską powierzchnię, która nie tylko pozwala na łatwe prostowanie, ale też dodatkowo wygładza włosy;

Płytki prostownic lustrzane

są jeszcze gładsze niż ceramiczne. Ich zaletą jest dodatkowy blask, jakiego nadają włosom;

Płytki prostownic tytanowe

które są odporne na zarysowania;

Płytki prostownic z dodatkiem turmaliny

która chroni włosy przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury. Pozwala też uniknąć elektryzowania się włosów;

Płytki prostownic  diamentowe

mają wysoką trwałość i cechuje je wyjątkowa odporność na zarysowania. Dzięki idealnie gładkiej powierzchni włosy można prostować znacznie szybciej;

Płytki prostownic ceramiczno-kreatynowe

łączące zalety płytek ceramicznych z uwalnianiem kreatyny.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prostownicy do włosów? 

Kluczowym aspektem, który determinuje wybór prostownicy do włosów są… włosy użytkownika. Urządzenie należy dobrać do spersonalizowanych potrzeb, dlatego trzeba znać typ skrętu włosów oraz ich grubość i długość. W odniesieniu do samego sprzętu najważniejsza jest jakość wykonania. To ona determinuje długość i komfort korzystania z prostownicy. Sprzęt ten powinien być także wygodny, na przykład dzięki ergonomicznej rączce czy prostej i szybkiej regulacji temperatury pracy. Stojąc już w obliczu decyzji zakupowej, należy zwrócić uwagę na: moc urządzenia – od niej zależy szybkość nagrzewania prostownicy. Im mniejsza wartość, tym dłuższy czas do osiągnięcia wybranej temperatury. Urządzenia na rynku mają moc w przedziale od 25 do 170 watów; zakres temperatury pracy – dostępne prostownice mogą nagrzewać się do temperatury od 100 do 230 stopni. Z tym, że tylko w bardziej zaawansowanych modelach możliwa jest jej regulacja. Tańszy sprzęt ma z góry ustawioną temperaturę pracy. Do grubszych i bardziej skręconych włosów zalecane jest więcej stopni, do włosów cienkich wystarczy nagrzanie do 170 stopni;  zasilanie – może być sieciowe lub z akumulatora. W przypadku podłączania do gniazdka istotna jest długość kabla, która pozwoli na swobodne modelowanie włosów przed lustrem; uchwyt – prostownica obsługiwana jest ręcznie, dlatego bardzo ważny jest kształt rączki do trzymania.Powinna być wyprofilowana, tak by nie męczyć rąk przy dłuższej pracy; obudowa prostownicy – ważne jest, by była termoizolacyjna, dzięki czemu będzie chronić przed poparzeniem; dodatkowe funkcjonalności – wpływają na komfort użytkowania, a także na dodatkowe możliwości wykorzystywania prostownicy, na przykład do formowania loków. Inne przydatne funkcje to na przykład jonizacja, prostowanie na mokro, wygładzanie włosów za pomocą ultradźwięków, lampka kontrolna, która informuje o nagrzaniu urządzenia i możliwości rozpoczęcia procesu prostowania; termostat czy grzebień, który rozczesując splątane włosy znacznie ułatwia samo prostowanie. Prostownica do włosów jest urządzeniem, które w domowym zaciszu pozwala na stylizację fryzury, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto ją mieć, jeśli nie mamy czasu na częste wizyty w salonie fryzjerskim, a nasze włosy mają naturalną tendencję do kręcenia się. Niewątpliwie posiadanie tego sprzętu, pozwala na uzyskanie niebanalnych fryzur, a także zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy. 

Pokaż więcej Pokaż mniej

Filtrowanie

Filtrowanie

Filtrowanie Wyczyść filtry
Zastosuj Wyczyść
Lafe ×