Kuchnie wolnostojące
Kuchnie wolnostojące mogą być zasilane zarówno gazem, prądem lub jednocześnie gazem i energią elektryczną. Kuchnie, które są zasilane jedynie gazem są znacznie tańsze w zakupie i oszczędniejsze, jednak do wad tego typu rozwiązań należy piekarnik, który nagrzewa się tylko od dołu. Sprawia to, że przypalenie potrawy jest dużo łatwiejsze. W przypadku kuchni gazowo-elektrycznych, podczas codziennego gotowania możesz korzystać z płyty zasilanej gazem oraz masz do dyspozycji elektryczny piekarnik z dwoma grzałkami, dzięki temu ryzyko przypalenia jest znacznie mniejsze. Kuchnie elektryczne posiadają zarówno elektryczną płytę jak i piekarnik. Tego typu rozwiązanie jest znacznie bardziej kosztowne, jednak uwalnia Cię od posiadania instalacji gazowej oraz odpowiedniej wentylacji pomieszczenia.
Rodzaje kuchni wolnostojących
Kuchnie wolnostojące różnią się od siebie przede wszystkim rodzajem zasilania. Do wyboru masz kuchnie gazowe, elektryczne lub gazowo-elektryczne.
Kuchnie gazowe są zasilane tylko gazem. Możesz ją podłączyć zarówno do sieci gazu ziemnego jak i do butli gazowej (pamiętaj o wymianie dysz w palnikach przez osoby uprawnione, w zależności od wyboru rodzaju gazu). Płyta grzewcza w tego typu kuchniach ma zazwyczaj 4 palniki gazowe oraz ruszt, na którym stawiamy garnki lub patelnie. Gazowy piekarnik, w który wyposażona jest kuchnia gazowa to rozwiązanie dla osób, które lubią tradycyjne pieczenie. Tego typu piekarnik jest podgrzewany tylko od dołu co sprawia, że ciepło nie rozchodzi się idealnie po całej komorze piekarnika. Dodatkowo dużo trudniej jest utrzymać taki piekarnik w czystości, ponieważ nie posiadają one funkcji samooczyszczania.
Kuchnie gazowo-elektryczne są zasilane zarówno gazem jak i prądem. Do zasilania płyty grzewczej wykorzystujemy gaz, zarówno ziemny jak i z butli, a do zasilania piekarnika wykorzystujemy prąd. Największe różnice w stosunku do kuchni zasilanych tylko gazem dotyczą piekarnika. Tutaj mamy do dyspozycji dwie grzałki – górną oraz dolną, które dodatkowo mogą być wspomagane termoobiegiem, czyli wentylatorem umieszczonym w tylnej obudowie piekarnika, który równomiernie rozdmuchuje gorące powietrze w całej komorze piekarnika. Do dyspozycji masz również programator elektryczny z ustawieniem temperatury, co znacząco ułatwia pieczenie ciast czy mięs. Piekarniki elektryczne posiadają zazwyczaj funkcję samooczyszczania, dzięki czemu są łatwe w utrzymaniu czystości.
Kuchnie elektryczne to doskonałe rozwiązanie, kiedy chcesz całkowicie pozbyć się gazu ze swojej kuchni. W tego typu kuchniach, zarówno płyta grzewcza jak i piekarnik są zasilane prądem. Ze względu na obsługę całej kuchni jednym źródłem zasilania, instalacja elektryczna w Twoim domu musi być odpowiednio wytrzymała. Najczęściej powinna obsługiwać przyłącze trójfazowe (400 V), ponieważ wymagana moc do poprawnej pracy kuchni elektrycznej często wynosi nawet kilkanaście kW. Płyta grzewcza w kuchniach elektrycznych nie ma palników lecz pola grzewcze. Utrzymanie tego typu płyty w czystości to wyjątkowo prosta sprawa. Wystarczy przetrzeć szmatką jej powierzchnię.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie kuchni wolnostojącej?
Podczas wyboru kuchni gazowo-elektrycznej, sprawdź czy posiada ona wbudowaną zapalarkę do gazu. Tego typu zapalarka może być włączona zarówno jednocześnie pokrętłem z gazu jak i oddzielnym przyciskiem.
Programator elektryczny to bardzo często spotykana funkcja w kuchniach elektrycznych oraz gazowo-elektrycznych. Pozwoli to na znacznie łatwiejsze sterowanie piekarnikiem, dzięki któremu wybierzesz program pracy oraz czas pracy. Niektóre modele mogą być również wyposażone w termosondę, czyli czujnik temperatury, który ułatwia pieczenie np. mięs. Sprawdź również, czy w przypadku kuchni gazowej lub gazowo-elektrycznej płyta grzewcza posiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które odcina dopływ gazu do palnika jeżeli zgaśnie nam płomień.
W sklepie Zadowolenie.pl znajdziesz kuchnie gazowe i elektryczne najlepszych producentów AGD na świecie. W naszej ofercie posiadamy kuchnie gazowe, gazowo-elektryczne i elektryczne Amica, Beko, Gorenje, MPM, Electrolux oraz Bosch
-
5 rzeczy, o których warto pamiętać przy wyborze nowego telewizora
Telewizor, urządzenie bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie popołudnia po przyjściu z pracy i wieczorków filmowych. Rozwój technologii doprowadził do tego, że telewizor nie służy już tylko do oglądania telewizji. Mnogość rozwiązań, ogromne ekrany wyprodukowane w nowoczesnych technologiach. Podpowiemy Wam, jak się w tym wszystkim połapać, aby nowy Telewizor spełnił wasze oczekiwania.
-
Jak wybrać pralkę automatyczną? Zobacz 3 wskazówki, które Ci pomogą
Kupiliście nowy dom, mieszkanie lub zwyczajnie chcecie doposażyć swoje aktualne lokum? Jednym z najważniejszych sprzętów AGD, który powinien znajdować się w każdym domu jest pralka. Parametry, funkcje i budowy pralek dostępnych na rynku. To wszystko znajdziesz w naszym poradniku, w którym pomożemy Ci wybrać nową pralkę
-
Jaki wybrać odkurzacz: wodny, piorący, bezworkowy?
Odkurzacz należy do najbardziej podstawowych urządzeń służącym utrzymaniu czystości w domu. Sprzątając raz w tygodniu, odkurzacz uruchamiamy ponad 50 razy, dlatego warto zastanowić się jaki odkurzacz wybrać. Poręczny, bezprzewodowy lub odkurzacz przemysłowy, który wciągnie najdrobniejsze zanieczyszczenia. Sprawdź jaki odkurzacz będzie dla Ciebie najlepszy.
-
Jak stylizować brodę? Czy warto kupić trymer? Sprawdź polecane modele.
Broda jest niewątpliwe wizytówką mężczyzny. Niezależnie od tego jaki posiadasz zarost, warto o niego zadbać, aby stanowił ważny aspekt Twojej urody i przyciągał kobiece spojrzenia. Pomogą Ci w tym nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również urządzenia do stylizacji brody – trymer lub maszynka. Dzięki poradnikowi, dowiesz się czym różni się maszynka od trymera, jak modelować zarost trymerem do brody oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.
-
Jak wybrać nawigację samochodową? Doradzamy przed zakupem
W dobie smartfonów i wszechobecnej technologii, mogłoby się wydawać że nawigacja samochodowa to już przeżytek. Wielu z nas żyje w takim przekonaniu. Standardowa nawigacja GPS niejednokrotnie sprawdzi się o wiele lepiej niż aplikacja w telefonie, szczególnie gdy wyjeżdżamy poza granice Polski.
-
Na co zwracać uwagę przy zakupie depilatora?
Każda z kobiet wie, że depilacja nie jest najprzyjemniejszą czynnością na świecie, jednak idealnie gładkie nogi sprawiają, że wiele z nich jest w stanie znieść nawet najgorszy ból. Z pomocą przychodzi depilator, który dzięki głowicy depilującej wyrywa włoski razem z cebulkami. Włoski wyrwane przy pomocy depilatora, odrastają dużo wolniej niż zgolone przez tradycyjną maszynkę. Sprawdź jaki depilator wybrać, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę.
-
Jaki ekspres do kawy? Ciśnieniowy czy na kapsulki? Kolbowy czy przelewowy?
Wybór ekspresu do kawy to nie lada wyzwanie. Jest to jedno z tych urządzeń, z którymi łączymy się na wiele długich lat. Ekspres powinien być jak najlepiej dopasowane do naszych, osobistych potrzeb, szczególnie gdy jesteśmy wyjątkowymi smakoszami kawy. W poradniku poznasz dostępne na rynku rodzaje ekspresów, sposoby parzenia kawy oraz różnice pomiędzy najpopularniejszymi rodzajami kawy. Podpowiemy Ci również jak wybrać ekspres do kawy. Sprawdź.
-
Grill elektryczny czy grill na węgiel?
Grill to coś więcej niż moda. To styl życia. Polskę opanowała moda na grillowanie. Początki tego sposobu przygotowania potraw były dość skromne, jednak z roku na rok Polacy coraz bardziej kochali przyrządzania jedzenia na ruszcie.
-
Jaki blender kupić? Na co zwrócić uwagę? Polecane modele
Blender jest obecnie jednym z najpopularniejszych akcesoriów w kuchni. Doskonale sprawdza się w przygotowaniu kremowych zup, deserów oraz sosów. Te niewielkie urządzenie rozdrobni lód i pomoże w przygotowaniu ciast. Jeżeli jeszcze nie posiadasz blendera w swojej kuchni, podpowiemy Ci jaki rodzaj wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.
-
Sezon owocowy w pełni - dzięki AGD do kuchni smaki lata "jak u babci" zrobisz sam.
Maliny, truskawki, porzeczki, jabłka czy gruszki - prosto z drzewa, dodane do ciasta lub do zjedzenia w formie pysznego dżemu. Naturalne składniki, brak sztucznych dodatków - takie jak lubimy. Kto nie pamięta tych smaków z dzieciństwa.