Dlaczego warto mieć maszynkę do strzyżenia?

Dzisiaj cała gama urządzeń pomaga nam uzyskać i utrzymać dobry wygląd - fryzurę i zarost, a także dbać o higienę bardziej intymnych części ciała, skąd możemy bez trudu pozbyć się nadmiaru owłosienia. Do naszej dyspozycji są golarki - dostępne w wersji dla pań i panów, trymery - ułatwiające dbałość o męski zarost, a także maszynki do strzyżenia. Te ostatnie najbardziej użyteczne będą przy obsłudze naszej fryzury, choć nic nie stoi na przeszkodzie - bo urządzenia posiadają funkcje do tego dopasowane - aby z ich pomocą dbać na przykład o kształt brody. Wszystko w trosce o zadbany wygląd.  Dzięki maszynkom do strzyżenia możliwa jest szybka i wygodna stylizacja, co pozwala łatwiej osiągnąć pożądany efekt. W sklepach z artykułami AGD dostępnych jest mnóstwo mniej lub bardziej różniących się od siebie modeli. Wielu z nas zastanawiając się nad najwłaściwszym wyborem musi porównać oferowane przez nie funkcje. Na co zatem zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszą dla siebie maszynkę do strzyżenia? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Maszynka do strzyżenia profesjonalna czy domowa?

Jednym z wyróżników jest to czy wybieramy maszynkę do domowego czy też profesjonalnego użytku. Profesjonalne urządzenie zostało opracowane z myślą o potrzebach salonów fryzjerskich. Takie maszynki mogą kosztować kilkaset złotych, a o cenie decyduje między innymi   wykorzystanie bardziej wytrzymałych - przystosowanych do długotrwałej ciągłej pracy, a tym samym bardziej odpornych na przegrzewanie - silników. Domowe użytkowanie nie wymaga tego, bo przecież nawet jeśli kilka osób będzie chciało przystrzyc włosy, to raczej mało prawdopodobne, że będzie to robić codziennie i przez wiele godzin. Także obudowa maszynki stworzonej dla fryzjerstwa profesjonalnego będzie nieco inna. Wykonana z bardziej trwałego i odpornego na zniszczenie tworzywa (w salonie łatwiej o przypadkowy upadek maszynki na podłogę, choć również domowy użytkownik jest na to narażony). Podobnie ma się kwestia noży, które również cechuje większa "wytrzymałość". Te w maszynkach profesjonalnych tępią się rzadziej, ponieważ są wykonane z trwalszych materiałów. Prezentując różnice pomiędzy profesjonalną i domową maszynką, zwróciliśmy jednocześnie uwagę na kwestie, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Pomimo że nie kupujemy urządzenia dla profesjonalisty, to jednak odpowiednie zasilanie, dobra jakość wykonania gwarantująca jak najdłuższe użytkowanie mają znaczenie również dla nas w domu. Oczywiście maszynki domowe nie są złe, zostały stworzone tak, aby spełnić oczekiwania użytkownika, a jednocześnie nie kosztować zbyt wiele. Bo jedną z zalet domowej maszynki jest jej niższa, bardziej przystępna cena. To pochodna wspomnianych powyżej aspektów. Jednak, tak jak wspomnieliśmy, mniej wytrzymały silnik, czy obudowa nie powodują, że sprzęt nie będzie nam służył. Z domowej wersji strzyżarki nie będziemy przecież korzystać przez kilka godzin codziennie. Mimo tego dedykowane do domu urządzenia posiadają odpowiednie opcje i cechy jak na przykład samoostrzące się ostrza ze stali nierdzewnej, odpowiednie nakładki grzebieniowe czy ergonomiczne obudowy, dzięki którym z łatwością możemy się nimi posługiwać.

Kluczowa kwestia - długość strzyżenia włosa maszynką. 

Poza wspomnianymi jedną z kwestii, które szczególnie powinniśmy wziąć pod uwagę jest zakres długości i sposobu regulacja strzyżenia. To szczególnie istotne dla osób, posiadających dłuższe włosy. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia, których zakres długości strzyżenia jest zróżnicowany od jednego lub pół milimetra wartości minimalnej (takie strzyżenie jest możliwe po ściągnięciu nakładki), aż po maksymalną długość wahającą się w zakresie od dziewięciu do 42 milimetrów. Warto także sprawdzić sposób regulowania długości strzyżenia. Może być ona zmieniana przez nakładkę na noże maszynki, która przesuwa się o to w jedną, to w drugą stronę, odpowiednio skracając lud wydłużając cięcie. To rozwiązanie dla osób, które strzygą się na jednakową długość. Innymi sposobami są dźwignia lub pierścień, które dają nam możliwość płynnej (a nie skokowej o określony stopień na przykład 1 lub 2 mm) regulacji długości strzyżenia?

Maszynki do strzyżenia na prąd.

Nie możemy zapomnieć również o zasilaniu. Aby wybrać najlepszą opcję warto zastanowić się w jakich okolicznościach (dom, podróż) będziemy najczęściej z naszego pomocnika korzystać. W zależności od odpowiedzi możemy zdecydować się na wersję akumulatorową, sieciową lub mieszaną. A każdy z wariantów ma swoje wady i zalety. Jeśli zdarza Ci się korzystać z maszynki poza własną łazienką, to z pewnością warto pomyśleć o zasilaniu akumulatorowym. To opcja, która będzie użyteczna na przykład gdy często jesteśmy w podróży. Jednak musimy pamiętać o ładowaniu, bo w sytuacji, gdy zapas energii się wyczerpuje urządzenie będzie zwalniać tempo strzyżenia, co może powodować niedogodności. Jeśli najczęściej korzystasz z urządzenia we własnym domu, to z pewnością docenisz wariant zasilania sieciowego. Jego zaletą jest równomierna praca ze stałą prędkością cięcia. Taka maszynka jest także lżejsza, od swojej akumulatorowej odpowiedniczki, choć drobną niedogodnością może być konieczność zwracania uwagi na kabel. Powinien on być odpowiednio długi, tak abyśmy mogli swobodnie operować maszynką. Wersja sieciowo-akumulatorowa łączy obie funkcjonalności, będąc uniwersalnym rozwiązanie które sprawdzi się w domu, jak i poza nim. Maszynka do strzyżenia, dzięki swojej użyteczności, zajmuje należne jej miejsce w łazience niejednego z nas.  Nie ma w tym nic dziwnego - bo dzięki swojej funkcjonalności znacząco ułatwia nam codzienne obowiązki. W ofercie sklepu Kakto.pl urządzenia AGD z tej kategorii dostępne są już od kwoty 20 złotych.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Filtrowanie

Filtrowanie

Filtrowanie Wyczyść filtry
Zastosuj Wyczyść
Remington ×